Keep Reading

Skincare prírastky - La Roche-Posay & CeraVe

LA ROCHE-POSAY EFFACLAR MIKROPEELINGOVÝ GÉL

Po spotrebovaní môjho milovaného CeraVe penivého čistiaceho gélu som sa rozhodla pre zmenu, a vyskúšala som tento mikropeelingový čistiaci gél značky LRP. Veľmi ma prekvapilo, aké objemné balenie ponúkajú, pretože úprimne - maličké balenia kozmetiky ma už dávnejšie omrzeli. Dávkovač produktu je veľmi praktický, vďaka pumpičke naberiete presné množstvo.

Pleť bola po čistení týmto produktom krásne svieža a časom som spozorovala, že moje póry boli menej výrazné a zanesené. To vďaka kyseline salycilovej, ktorú tento čistiaci gél obsahuje. Okrem nej sa v ňom nachádzajú aj LHA kyseliny. Aj napriek tomu že tento gél mal vynikajúci čistiaci efekt, pri jeho používaní som sa cítila celkom previnilo.. snažím sa vyhýbať sa škodlivým zložkám v skincare, a tento čistiaci gél má hneď medzi prvými zložkami SLS/SLES. Dokázala som teda spotrebovať približne polovicu, potom som ho posunula ďalej a vrátila sa k CeraVe.

Jeden z náhodne objavených benefitov ktoré tento čistiaci gél má, je aj to, že dokáže dokonale vyčistiť aj kozmetické štetce. Na takéto čistenie je skutočne ako stvorený - štetce boli po jeho použití bez najmenšej nečistoty :)


CERAVE HYDRATAČNÉ MLIEKO

Z posledných článkov ste si mohli všimnúť že CeraVe je moja srdcová záležitosť. Hydratačné pleťovo-telové mlieko som sa chystala vyskúšať už dlhšie, a konečne nadišiel jeho čas. Hneď na začiatok musím pochváliť jeho praktické balenie s pumpičkou, ktoré je extra hygienické, pretože doň nepcháte prsty a vďaka tomu sa v ňom nemnožia baktérie. Na mastnej pleti (ktorú mám ja), pôsobí veľmi príjemne a neupcháva póry. No radšej ho používam na pokožku tela, pretože tú  mám pomerne suchú. Po nanesení je krásne vláčna a hydratovaná po dobu niekoľkých hodín. Telové mlieka ma popravde nikdy nebavili, no toto je jediné, ktoré používam skutočne pravidelne :)

Skúšali ste niektorý z týchto produktov?

Komentáre

  1. Mala som menšie balenie práve telového mlieka a musím súhlasiť. Je perfektné a dokonca asi po prvýkrát mi neprekážalo, že nevonia.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Stejně jako na CeraVe i na La Roche Posay koukám už dlouho. Teď zkouším The Ordinary, tak jsem zvědavá:)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Form for the Contact Page