Keep Reading

NAJNOVŠIE BEAUTY ÚLOVKY | Urtekram, Ben & Anna, Gilette

Košice, Slovensko

Hoc v poslednej dobe starostlivosť o pokožku pleti zažíva nesmierny boom, pozornosť by sme podľa mňa mali určite venovať aj pokožke tela. Predsa len, naša koža je náš najväčší orgán a mali by sme sa o ňu patrične starať. Počas minulého mesiaca som mala možnosť odskúšať niekoľko zaujímavých produktov, ktoré boli na mojom wish-liste už dlho. Ktoré to boli, a ako u mňa pochodili? 

Urtekram Active Probiotics Purple Lavender Shower Gel and Body Scrub
URTEKRAM Active Probiotics Shower Gel Purple Lavender
Sprchové gély a celkovo produkty s vôňou levandule sú moja srdcová záležitosť, preto som nedokázala odolať ani tomuto voňavému zázraku. Tento sprchový gél je organický s certifikáciou EcoCert Cosmos Organic a vegánsky, pri čom fľaša je vyrobená z 80% rastlín. Neobsahuje SLS, SLES, parabény, látky na báze minerálnych olejov, silióny či syntetické parfumy. Naopak - obsahuje laktobacily, vrbovú kôru a kyselinu hyalurónovú, pri čom pokozku jemne čistí a zároveň hydratuje. Priznám sa, že málokedy nájdem sprchový gél po ktorom sa cítim hydratovane - väčšinou je moja pokožka až priveľmi presušená.. a to aj pri iných sprchových géloch ktoré neobsahujú napr. SLS/SLES. Tento je jeden z mála, po ktorom je moja pokožka pružná a vláčna. Navyše, levanduľa je upokojujúca, preto je na sprchu po náročnom pracovnom dni ako stvorený.

Urtekram Body Scrub Purple Lavender
URTEKRAM Active Probiotics BODY SCRUB Purple Lavender

Telové peelingy sú niečo, bez čoho si večernú sprchu nedokážem (a ani nechcem) predstaviť. Tento, rovnako ako sprchový gél, neobsahuje parabény, látky na báze minerálnych olejov a syntetickú parfemáciu. Obsahuje však laktobacily, extrakt v vrbovej kôry, kyselinu hyalurónovú a hexapeptid 11, vďaka čomu vyhladzuje a zvláčňuje normálnu až suchú pokožku. Pri peelingoch je pre mňa tiež náročné nájsť ten ideálny, nakoľko všetky sú na mňa príliš jemné a ja by som najradšej použila brúsny papier. Tento je však optimálne hrubý a dobre sa s ním "drhne".

BEN & ANNA Japanese Cherry Blossom Natural Deodorant

Značku Ben & Anna som spozorovala pred pár rokmi na Instagrame a okamžite som si ju zamilovala vďaka jej fancy obalom. Značka ponúka tuhé deodoranty, ktoré neobsahujú hliníkové soli a majú čisto vegánske zloženie. Obaly vyrábajú z certifikovaného FSC papiera a pred vysušením chráni deodorant jemná fólia vyrobená z bioplastu. Deodorant má príjemnú, nevtieravú vôňu a jednoducho sa nanáša. Čo sa týka výdrže, je o čosi slabšia ako pri iných deodorantoch, no pracovný deň prežije bez problémov.

Gilette Satin Care Sensitive gél na holenie 
Gél na holenie bol pre mňa úplný game-changer. Dlhé roky som sa im vyhýbala a používala starý dobrý sprchový gél alebo kondicionér (vyrastala som na tipoch z Bravíčka, čo vám poviem), a týmto týrala svoju pokožku. Keď som si kúpila svoj prvý gél, bola som unesená ako ľahko holenie šlo a aká bola po ňom pokožka hebká. Za ten čas som vyskúšala mnoho gélov, a zatiaľ u mňa jednoznačne vyhráva Gilette Satin Care. Najčastejšie zvyknem kupovať gél s vanilkovou vôňou, no aj ten s aloe vera na citlivú pokožku som si totálne zamilovala. Jedno balenie vydrží extrémne dlho, pretože ho stačí použiť iba trochu. A tá vôňa? Rozprávková!

Poznáte niektorý z týchto produktov?

Komentáre

Form for the Contact Page