Keep Reading

JANUÁROVÉ ZÁPISKY | 2021

Košice, Slovensko

Úspešne sme prežili prvý mesiac roku 2021, a ja som sa rozhodla, že na svoj blog opäť začnem prispievať mojou kedysi veľmi obľúbenou formou článku - foto-denníčkom, čiže súhrnom fotiek ktoré som za posledný mesiac nafotila mobilom. Tento typ príspevkov baví čítať mňa osobne asi najviac zo všetkých (hneď po nákupoch, samozrejme), a ešte viac ma baví ho písať. Samozrejme, po predošlých skúsenostiach už ostanem trochu viac "tajomná" a budem zverejňovať menej zo svojho súkromia, no verím, že aj napriek tomu si v tomto článku každý nájde to svoje a možno ho dokonca aj niečo motivuje.


Prvý novoročný deň som slávnostne začala atypickými raňajkami do postele - mojim milovaným nealko šampanským, nakoľko alkohol kvôli užívaniu liekov piť nemôžem. A popravde, ani mi nechýba. Less toxins, better life!


Čo by to bol za nový rok, bez neúspešného pokusu o tvorbu vision board? Obrázky som našla geniálne, ale takto budú pohodené až do nasledujúceho roka a ja opäť skončím s desktop verziou, ako doteraz. Oveľa viac na mňa funguje vision board napísaný na papieri, väčšinou sa mi tie sny krásne plnia.


Celý život som milovala pozorovať východy a západy slnka. Príroda je proste ten najlepší umelec.


Nikdy by som neverila, že raz budem písať o tom ako som fascinovaná tým, ako fotí môj mobil a že sa takmer môže rovnať mojej zrkadlovke. Vlastne - odkedy mám svoju lásku, iPhone 11, zrkadlovka bola zapnutá iba raz, a aj to fotenie som musela zachraňovať mobilom. Ew. 


Malá ukážka našej zasneženej záhrady. Myslím, že nikto nebude prekvapený ak poviem, že práve toto  je moje najviac obľúbené miesto na svete.


Zo dňa na deň som sa snažila prejsť na prevažne raw stravu. Neúspešne, bolo to utrpenie, takže som sa rozhodla že budem postupne obmieňať niektoré jedlá, a zatiaľ to u mňa má úspech. Začala som ovocnými raňajkami so zelerovou šťavou a neviem si to vynachváliť.


Minulý rok som okrem peaku mojich extrémne silných úzkostí a panických záchvatov riešila aj depku z toho, že všetky moje kamošky sa sťahujú do vlastného a ja mám kvôli agorafóbii panický strach z obchodov a ešte aj autobusov. No, presťahovala som sa! Akurát do väčšej izby u našich. Ale uvedomila som si jednu vec - je skutočne potrebné uvedomiť si že všetko má svoj čas a netreba sa zbytočne deptať okolím. Vlastne, aj ja som pred lockdownom bývala 90% času s priateľom v byte s luxusným výhľadom, ale momentálne som radšej tu, kde nikdy nie som sama. A môj vysnívaný bytík či domček príde hneď ako sa z úzkostí úplne vyhrabem! 


Môj fešák Sushi sa chcel taktiež ukázať na blogu a dúfa, že raz z neho bude celebrita.


V januári ma nesmierne potešilo, že som opäť po pár rokoch mala možnosť byť uverejnená  v knihe krásy, ktorú pravidelne vydáva Mary Kay. Veľmi ma to dokázalo motivovať a nakopnúť k tomu, aby som opäť začala blogovať pravidelne.


Medzi novinky ktoré som od značky obdržala patrí sérum s vitamínmi C a E, ktoré je vhodné na rozjasnenie a spevnenie pleti, a taktiež fantastické mydlo s bambuckým maslom, ktoré neobsahuje sulfáty, vďaka čomu absolútne nevysušuje ruky. Sérum ešte len testujem, no mydlo môžem s čistým svedomím odporúčať!


Balíček mi prišiel aj od milej pani ktorá tvorí handmade kozmetiku Sun and Moon cosmetics. Zatiaľ som si maximálne zamilovala telový krém s dokonalou vôňou a balzam na pery, no viac vám o týchto produktoch poviem v samostatnej recenzii.


Pokus o fancy selfies, lebo @ludkaraey povedala, že vraj sa mám viac fotiť.


Jedného dňa sa mi zachcelo mať v izbe takúto sušenú kyticu, tak som vyrazila na Aliexpress. Keď som videla, koľko vysušené kvety stoja, dostala som mini šok. V tom som si však všimla že rovno pod mojim oknom rastie vysoká suchá tráva, tak som zapojila kreatívneho ducha a šla ju nastrihať. S výsledkom som maximálne spokojná, čo poviete?

Aký január ste mali vy?


Komentáre

 1. Strašně moc krásné, obzvláště fotky:) Zírám, jsou fakt překrásné:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Great post.

  www.paginasempreto.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Love your beautiful photos. I completely agree...nature is the best artist.

  www.fashionradi.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ty suché květiny se Ti moc povedly, vypadají opravdu moc krásně :) Jinak máš moc hezké fotky ♥ Obdivuji Tě, že jsi tu raw stravu zkusila, mě to teda vůbec neláká... :D

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti <3 Tak ja by som sa na ňu časom rada úplne prehupla, zatiaľ len experimentujem :D

   Odstrániť
 5. Takéto články su super. Vždy si rada pozriem fotky a ja sama na blogu rada robim také mesačne zhrnutia.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nádherné fotky; hlavne sa mi nechce veriť, že niektoré sú fotené "iba" mobilom 😍 A sushi je rozkošný 😍😍

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK — "Krása" řezaných květin a co se za ní skrývá

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásne fotky! :) Gratulujem k uverejneniu v knihe krásy a prajem ti, nech tá motivácia k blogovaniu vydrží čo najdlhšie :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
 8. The photos in the photo-diary you took with your mobile phone during the month of January are a real treat to look at - you are very talented.
  I love the beautiful winter scenes, the long decorated fingernails,,
  and I especially love your selfies - you look gorgeous in them.

  my blog
  my YouTube
  my Twitter

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Form for the Contact Page